google_drive

?به لطف ابزار جدید گوگل به نام Backup and Sync، هم‌اکنون این قابلیت به‌طور رایگان برای همه در دسترس است. این ابزار به شما اجازه می‌دهد فولدری را که نیاز به بکاپ گیری مستمر دارد، انتخاب کنید. پس از آن هر فایل جدیدی که در پوشه‌ی مورد نظر اضافه شود یا هر تغییری که در آن ایجاد شود، به ‌صورت خودکار در نسخه‌ی پشتیبانی که گوگل در فضای ابری برای شما ایجاد کرده است نیز اعمال خواهد شد.
?برای شروع، ابزار Backup and Sync را از وب‌سایت گوگل یا از داخل اکانت گوگل درایو خود دانلود کنید. سپس با اکانتی که قصد دارید اطلاعات خود را در آن ذخیره کنید، وارد شوید.
?در صفحه‌ی بعدی، نرم‌افزار از شما می‌خواهد پوشه‌ای را که نیاز به بکاپ گیری دارد، انتخاب کنید. روی Choose other folder کلیک کنید تا بتوانید پوشه‌های دیگری را که به‌صورت خودکار در فهرست لیست نشده‌اند انتخاب کنید. پس از انتخاب، روی گزینه‌ی Next کلیک کنید.
?در صفحه‌ی آخر، درصورتی ‌که تمایل دارید تغییراتی که در فضای ابری ایجاد می‌کنید، در رایانه‌ی شما هم اعمال شود، گزینه‌ی Sync My Drive to this computer را تیک بزنید.
و در آخر روی دکمه‌ی Start کلیک کنید تا روند تهیه‌ی نسخه‌‌ی پشتیبان آغاز شود. تا زمانی که برنامه در حال اجرا باشد، هرگونه تغییری که در پوشه‌های شما ایجاد شود به ‌صورت خودکار با نسخه‌ی پشتیبان، همگام خواهد شد.