34

در نسخه جدید Google Maps که این هفته برای سیستم عامل های اندروید و iOS منتشر خواهد شد، اطلاعات بیشتری در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت تا بتوانند برای سفر یا رفتن به سرکار برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

گوگل روز دوشنبه اعلام کرد در بخش جدیدی که به این اپلیکیشن اضافه شده، تمام جزئیات مربوط به هر مسیر، مانند تصادفات، ترافیک و تاخیر در زمان رسیدن، زمان حرکت اتوبوس و قطارها وجود خواهد داشت.

اگر تاخیری در مسیر مورد نظر شما وجود داشته باشد، مسیرهای جایگزین پیشنهاد میشود. البته اگر شما نمی‌خواهید گوکل از مسیرهای رفت و آمد شما با خبر باشد می‌توانید گزینه رفت و آمد را در تنظیمات این اپلیکیشن غیرفعال کنید.

مردم در 80 ناحیه مختلف دنیا قادر خواهند بود تا حرکت اتوبوس یا قطار را به صورت لحظه ای روی نقشه دنبال کنند. جالب است بدانید که در سیدنی، بزرگ ترین شهر کشور استرالیا شما قادر خواهید بود میزان شلوغی اتوبوس را هم ببینید و بدانید آیا برای نشستن صندلی‌ای منتظر شما هست یا نه.

این به روز رسانی به شما اجازه کنترل Spotify (اسپاتیفای)، Apple Music (اپل موزیک) و Google Play Music (گوگل پلی موزیک) را میدهد. یعنی نیازی نیست بین این اپلیکیشن ها در رفت و آمد باشید.

منبع خبر: www.cnet.com

ترجمه: فائزه کیارش پور