ارتباط با ما تماس با ما پيگيري قطعه ورود به سـين Introduction سرير سرويس صفحه اصلي
 
   
 
 
مقالات
نمایش مقالات گروه:
لوح فشرده بلو-ری چیست؟
لوح فشرده بلو-ری (Blu-ray، BD) نوعی دیسک نوری است که کاربرد اصلی آن ذخیره ویدئو باکیفیت بالا و اطلاعات است و از نظر ابعاد ظاهری مشابه CD، DVD است.
اپتیکال - 08:10:48 1388/01/22

نصب چاپگرهای hp در لینوکس
اپتیکال - 10:25:22 1387/12/26

CD چيست؟ (بخش سوم)
ديسك ها ي نوري - مغناطيسي :با تلفيق دو تكنولوژي مغناطيسي و نوري ، تلاش مي شود تا ديسك هايي ايجاد شود كه هم خاصيت قابل پاك شدن و بازنويسي ديسكهاي مغناطيسي را داشته باشند و هم چگالي و ظرفيت بسيار بالاي ديسك هاي نوري . به نظر مي رسد كه اين گونه ديسك ها در توليد انبوه به بازار عرضه شده است . قطر اين ديسك ها اينچ بوده، از نوع پاك شدني بوده و از سرعت بسيار بالايي برخوردارند . سرعت انتقال در اين ديسك ها حدود يك مگابايت در ثانيه و يا بيشتر است . اخيرا نوعي ديسك نوري به نام DVD توليد و عرضه شده است . ظرفيت اين ديسك ها ، بين تا 17 گيگا بايت است . براي نوشتن يك بيت ، تكنيك هايي ايجاد شده است . از جمله برخورد ليزر با بيتي كه به زير نوك مي رسد . با ايجاد حالت اكسيداسيون قوي تر . . . رويه اين ديسك ها از آلياژ فلزي خاص ( تربيوم يا گادولينيوم و آ هن يا كبالت) پوشيده شده است كه خاصيت مغناطيس شونده دارند. البته نه در دماي معمولي ، بلكه در دماي زياد .براي بالا بردن دما ، از اشعه ليزر استفاده مي شود .تابش اشعه ليزر به يك بيت ، سبب افزايش دماي آن مي شود . در رويه ديگر يك نوك خواندن و نوشتن وجود دارد و در اثر عبور جرياني از آن ، بيت تغيير حالت مي دهد و با تبريد سريع موضع اشعه ليزر ، يعني بيت مورد نظر ، اطلاعات به طور ثابت باقي مي ماند . براي خواندن ، يك اشعه ليزر با قدرت كمتر در حالت نوشتن ، از يك رويه ديسك ، به آن تابانده مي شود و در رويه ديگر ، حسگري(SENSOR) وجود دارد كه اشعه را دريافت كرده و بعد از تجزيه و تحليل ، صفر يا يك بودن آن را تشخيص مي دهد . پس براي ضبط اطلاعات نمي توان از هر دو طرف ديسك استفاده نمود .
اپتیکال - 12:27:32 1387/10/28

CD چيست؟ (بخش دوم)
اپتیکال - 21:29:40 1387/10/25

CD چيست؟ (بخش اول)
ديسكهاي فشرده يكي از منابع ذخيره اطلاعات مانند فلاپي ديسكها مي باشند با اين تفاوت كه ظرفيت ذخيره سازي اطلاعات در ديسكهاي فشرده بسيار بيشتر مي باشد. ديسكهاي فشرده ، منتخب غالب افراد راغب موزيك بود . به دليل ثبت ديجيتالي آن ، محصولات امنيتي در بالاترين سطح كيفي خود هستند و نيز احتمال ازبين رفتن آن بسيار كم است . تكنولوژي هاي مشابه ،CD را به عنوان يك واسطه جاذب براي حمل انواع اطلاعات ديجيتالي ساخته اند .
اپتیکال - 14:12:34 1387/10/23

دیسک های سه بعدی
ديسك هاى نورى يك توليد انقلابى در زمان خودشان بودند و تأثير بسيارى بر قلمرو فعاليت هاى بشرى داشتند. cd ها خیلی سریع در صنعت كامپيوتر ظاهر شدند و بلافاصله يك يارى دهنده مسلم هم براى برنامه نويسان و هم براى استفاده كنند كان شناخته شدند.کاربرد آنها براى افزايش حجم برنامه ها با افزودن عناصر صوتى و تصويرى و غيره افزایش یافت.همچنينdisk ها براى تصاوير ديجيتالى استفاده شدند.
اپتیکال - 15:51:52 1387/07/17

توضیحاتی در مورد ویژگی های درایوهای Plextor
شرکت پلکستور از مهم ترین  مراکز تحقیقاتی دنیا در زمینه  OPTICAL DRIVE می باشد و تا کنون توانسته جایگاه خود را به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در این رشته خاص حفظ کند.در این مقاله به توضیح برخی ویژگی های درایوهای این شرکت میپردازیم.
اپتیکال - 15:11:58 1387/06/18

روش ذخيره سازي و رمزگذاري بر روي Cd
اپتیکال - 15:02:06 1387/04/22

هر آنچه در مورد DVD باید بدانید
• چرا بايد به سوي DVD مهاجرت كرد؟• شناخت رسانه DVD و انواع گونه هاي آن (DVD Formats)• آشنايي با مناطق توزيع DVD و اصطلاحات رايج اين فناوري مانند: CSS, RPC, Region• راهنماي خريد DVD Writer ها و DVD Player ها• معرفي نرم افزارهاي مربوط به DVD• معرفي منابع و سايت هايي كه اطلاعات بسيار كامل تري را در آنجا پيدا خواهيد كرد
اپتیکال - 00:50:45 1387/04/05

چرا DVD بهتر از CD است؟
اپتیکال - 11:17:41 1386/10/10

 

  [1]                 
فهرست از 1 تا 10 از مجموع 10 مورد

 
لينک هاي خبرخوان (فيد ها)
News Rss اخبار
News Rss مقالات
News Rss محصولات
 
درخواست عضويت در خبرنامه
با وارد کردن ايميل خود در اين قسمت مي توانيد مشترک خبرنامه ما شده هر روز اخبار ما در ايميل خود مطالعه نماييد.
Delivered by FeedBurner
 
 
ارتباط با ما پيگيري قطعه پيوند ها سرير سرويس

تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به شرکت سرير سرويس است
Copyright©2005-2012, Sarir Service Company. Power By: Sarir Service Co