ارایه پشتیبانی و خدمات به فروشندگان و واردکنندگان


پشتیبانی سریر سابقه طولانی و اعتبار ویژه‌ای بین مصرف‌کنندگان و فروشندگان صنف کامپیوتر دارد. این اعتبار حاصل رعایت حقوق مصرف‌کنندگان و توزیع‌کنندگان وعملکرد منصفانه سریر است که به مرور زمان و پیوسته این اعتماد و رضایت را ایجاد کرده است.
شرکت سریر سرویس یک شرکت کاملا تخصصی در زمینه خدمات پس از فروش و پشتیبانی قطعات کامپیوتری، نوت بوک و سایر تجهیزات IT است. تعمیرات تخصصی قطعات فقط بخشی از سرویس‌های پشتیبانی سریر است. بدین معنی که پشتیبانی سریر خدمات پس از فروش را فقط توانایی تعمیرات نمی‌بیند بلکه مراقبت از مصرف‌کننده در طول زمان استفاده از کالا و برطرف کردن نیازها و در دسترس قراردادن اطلاعات مورد نیاز وی و به طور کلی ارائه CRM کامل اهم از ارائه یک سیستم پشتیبانی است. با این شرایط در مجموعه سریر سالیانه به حدود 18 هزار قطعه و حدود 5 هزار مشتری خدمات مختلف ارائه می‌شود.

هم اکنون سریر سرویس با شرکت های فروش معتبری همکاری می‌کند. در این همکاری امور پشتیبانی کاملا به سریر سرویس سپرده شده است و شرکت‌های مذکور صرفا امور مربوط به پخش و فروش را انجام می‌دهند.
آمار نشان می‌دهد که سالیانه بیش از 1 میلیون کالا با پشتیبانی سریر در بازار داخلی توسط این شرکت‌ها بفروش می‌رسد.

شما نیز اگر در امر واردات یا فروش عمده محصولات IT از جمله قطعات PC و نوت بوک فعالیت می‌کنید، می‌توانید کلیه امور مربوط به پشتیبانی کالای خود را به سریر سرویس بسپارید و محصولات خود را با لیبل یا کارت پشتیبانی سریر با اطمینانی بالا بفروش برسانید.

با ما تماس بگیربد و یا در خواست خود را بفرستید.

شماره تلفن مستقیم:       66 93 74 66 (21 98+)
شماره فکس مستقیم:      67 93 74 66 (21 98+)
پست الکترونیک مستقیم:    tm@sarirservice.com


فرم درخواست همکاری گارانتی و خدمات
 
ارتباط با ما پیگیری قطعه سریر سرویس

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سریر سرویس می باشد
Copyright©2005-2009, Sarir Service Company.
   Power By: