پرسش های متداول


 • تعریف گارانتی سریر و نکات اصلی

  تعریف گارانتی: کمپانی متعهد است که قطعه مشتری را در صورت بروز مشکل در مدت تعیین شده بدون هزینه تعمییر یا تعویض نماید.بر همین اساس شرکت سریر سرویس که عهده دار اجرای ضمانت سخت افزار شرکت است .موارد تحت ضمانت و نقض ضمانت را به این گونه تعریف کرده است:تعریف گارانتی سریر:ضمانت نامه سریر بصورت قرارداد یا توافق بین شرکت سریرسرویس و مصرف‌کنندگان محصولات تحت ضمانت است.در این توافق سریر سرویس متعهد است تا در مدت تعیین شده برای کالای مشخص، چنانچه شامل موارد نقض گارانتی نشود، هر گونه خرابی را دراسرع وقت بصورت رایگان تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض نماید.

  نکات:1. کالای تعویضی که تولید آن متوقف شده است به شرط دارا بودن شرایط پشتیبانی با کالای مشابه تعویض و اختلاف قیمت مربوطه محاسبه می‌گردد.2. این شرکت هیچ گونه تعهدی در قبال همخوانی کالا با دستگاه مشتری را ندارد.3. مسئولیت حمل و نقل کالای معیوب به مرکز گارانتی سریر بعهده مشتری است.4. خریدار موظف است، در هنگام خرید کالا از سالم بودن برچسب گارانتی اطمینان حاصل نماید.5.شرکت هیچ گونه تعهدی جهت تعمیر قطعاتی که زمان گارانتی آن‌ها به اتمام رسیده یا گارانتی آن‌ها باطل شده است را ندارد. اما در صورتی که این امکان وجود داشته باشد با دریافت هزینه تعمیر خواهد شد.6. چنانچه هنگام پذیرش قطعه موارد نقض گارانتی تشخیص داده نشود، مسئولین فنی قطعه مورد نظر می‌توانند طبق معیارهای ذکر شده پشتیبانی را باطل کنند.7. رسید شدن قطعات بدون گارانتی به منزله پذیرفتن هزینه مورد تعمیر از طرف مشتری است.8. کالای تحویل داده شده در صورت درخواست مشتری در حضور وی تست خواهد شد.9. دارنده رسید بعنوان صاحب کالا تلقی می شود و فقط در قبال رسید، کالا تحویل داده می شود.10. تعمیرات انجام شده بر روی قطعات بدون گارانتی تا یک ماه تحت ضمانت سریر است.11. شرکت هیچ گونه تعهدی نسبت به اطلاعات موجود در قطعات ارسالی ندارد.12. اعتبار رسید کالا 45 روز پس از تاریخ رسید قطعه است و در صورت عدم مراجعه تا 20 روز، روزانه مبلغ 3000 ريال هزينه انبارداری دريافت می‌گردد.

  کلیه هزینه‌های دستگاه‌های بدون گارانتی بر اساس نرخ مصوب سال 1392 اتحادیه (که در اینجا قابل مشاهده است) بعلاوه 6% مالیات بر ارزش افزوده محاسبه می‌شود.

 • شرایط عمومی گارانتی

  موارد عمومی که موجب نقض گارانتی رايگان سریر می گردد:

  1. مخدوش شدن سريال دستگاه، موجود روی برچسب كارخانه، برچسب گارانتی و یا کارت گارانتی.2. پایان یافتن مدت زمان ضمانت بر اساس آنچه بر روی قطعه درج شده و یا در وب سایت سریر سرویس بخش تاییدیه گارانتی ذکر شده است.3. اقدام به تعمیر توسط شخص يا اشخاصی به‌ غیر از کارشناسان سریر.4. عیوب ناشی از تماس یا قرار گرفتن در مجاورت مایعات، حرارت بالا، سرمای شديد، مواد شیمیایی، امواج مغناطیسی شدید، گرد و غبار و خاک زیاد و به‌ طور کلی آسيب‌های ناشی از عدم رعايت شرایط صحيح نگهداری.5. ایرادات ناشی از ضربه، سقوط از ارتفاع، حمل و نقل ناصحیح، نگهداری و استفاده در شرایط غیر استاندارد و غیر متعارف.6. ایرادات ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی و مانند آن7. هر نوع آسیب فیزیکی مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، خم شدگی، تاب برداشتگی، ترک خوردگی، سوختگی، تغییر رنگ و غیره که با چشم قابل مشاهده باشد.8. هر نوع آسیب الکترونیکی مانند سوختگی، ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات بر اثر نوسانات برق شهر یا اتصال لوازم جانبی معیوب و غیره که با چشم مشاهده شده و به دلایلی جز ایراد ذاتی قطعه یا اشكالات ناشی ازخط تولید کارخانه باشد.9. خرابی ظاهری سوکت‌ها و درگاه‌های ورودی و خروجی.

 • شرايط خصوصی گارانتی نوت بوک

  موارد خاص که موجب نقض گارانتی نوت‌ بوک‌ها می‌شوند: 

  1. پايان يافتن مدت زمان دوره خدمات دستگاه و قطعات جانبی نظير باطری، براساس آن‌چه روی قطعه، كارت گارانتی و يا در پايگاه اينترنتیسریر سرویس درج شده باشد.2. باز شدن بدنه دستگاه به‌ هر دلیل.3. اقدام به تعمیر توسط شخص يا اشخاصی به‌ غیر از کارشناسان سریر.4­. عیوب ناشی از تماس یا قرارگرفتن در مجاورت مایعات، حرارت بالا، سرمای شديد، مواد شیمیایی، امواج مغناطیسی شدید، گرد و غبار و خاک زیاد و به‌طور کلی آسيب‌های ناشی از عدم رعايت شرایط صحيح نگهداری.5. ایرادات ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی و مانند آن.6. هر نوع آسیب فیزیکی مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، خم شدگی، تاب برداشتگی، ترک خوردگی، سوختگی، تغییر رنگ و غیره که با چشم قابل مشاهده باشد. 7. هر نوع آسیب الکترونیکی مانند سوختگی، ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات بر اثر نوسانات برق شهر یا اتصال لوازم جانبی معیوب و غیره که با چشم مشاهده شده و به دلایلی جز ایراد ذاتی قطعه یا اشكالات ناشی ازخط تولید کارخانه باشد.8. خرابی ظاهری سوکت‌ها و درگاه‌های ورودی و خروجی.9. خرابی درایو نوری دستگاه به دلیل لمس قسمت‌های حساس، استفاده ناصحیح و یا وارد شدن اجسامی به‌غیر از انواع لوح‌های فشرده استاندارد به داخل دستگاه به‌صورتی كه قطعات داخلی درايو آسیب ببينند.10. عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح لوازم جانبی همچون ابزارهای مجهز به خروجی USB ،HDMI، تلویزیون، نمايشگر و مانند آن.11. آسیب‌دیدگی فن، صفحه كليد و ماوس، ناشی از ضربه، گرد و خاک زیاد و يا استفاده از مواد شوینده.12. ایرادات و عیوب سخت‌افزاری ناشی از نصب و استفاده از نرم‌افزارهای غير استاندارد، سیستم عامل‌های غیر منطبق و يا آلوده شدن سيستم به ويروس‌های كامپيوتری.13. مخدوش شدن سريال دستگاه، موجود روی برچسب كارخانه و يا برچسب پشتیبانی.

  نکات تکمیلی ارایه خدمات:1. گارانتی سریر فقط شامل مواردی است که در طول دوره ضمانت در اثر خرابی قطعات و اشكالات ناشی از تولید در کارخانه و در شرایط عادی استفاده رخ داده باشد.2. مشتری موظف است در هنگام خرید از سلامت فیزیکی دستگاه، اطمينان حاصل كند.3. نوت‌بوک‌هایی که در مرکز خدمات سریر تعمیر یا تعویض می‌شوند، تا اتمام مدت زمان گارانتی دستگاه اولیه تحت ضمانت سریر خواهند بود.4. دستگاهی كه تعميرآن مقرون به‌صرفه نبوده و يا تولید آن متوقف شده باشد، به‌شرط دارا بودن شرایط گارانتی، با کالای مشابه تعویض و اختلاف قیمت مربوطه به‌روز محاسبه خواهد شد.5. برای ارسال دستگاه به مركز خدمات سرير، می‌بایست از بسته‌بندی مناسب و ضد ضربه، مانند جعبه اصلی نوت‌بوک استفاده شود.6. مسئوليت حمل و نقل كالا به مركز خدمات پس از فروش سرير به‌عهده مشتری است.7. مركز خدمات سرير مسئوليتی در قبال مفقود شدن، صدمه ديدن و يا شكستگی و ضرب‌ ديدگی دستگاه‌هايی كه به‌صورت پستی و يا روش‌های مشابه دريافت و يا ارسال می‌شوند نداشته و كليه عواقب مادی و معنوی آن به‌عهده شركت حامل خواهد بود.8. قطعاتی كه زمان گارانتی آن‌ها به اتمام رسيده و يا ضمانت آن‌ها باطل شده است، در صورت امكان با دريافت هزينه تعمير خواهند شد.9. چنان‌چه در هنگام پذيرش نوت‌بوک، موارد نقض گارانتی تشخيص داده نشده و پس از باز شدن دستگاه، نشانه‌های نفوذ مایعات، شکستگی یا دستکاری و مانند آن مشاهده شود، کارشناسان فنی شرکت می‌توانند بر طبق معيارهای ذكر شده، ضمانت‌نامه دستگاه را باطل کرده و هزینه مورد نیاز برای انجام تعمیرات را از صاحب کالا دریافت کنند.10. در زمان تحويل كالا و در صورت تمايل مشتری، امكان آزمون حضوری دستگاه فراهم خواهد بود.11. تعميرات انجام شده روی قطعات بدون گارانتی، تا يک ماه از زمان تعمیر تحت ضمانت سرير است. 12­. تعهد صورت‌گرفته از جانب سریر در قبال ارایه خدمات به کالاهای تحت ضمانت این شرکت، تنها محدود به خود قطعه یا کالا بوده و شامل ابزارهای جانبی همراه دستگاه و یا همخوانی سایر ابزارها مانند ماوس، بلندگو، انواع حافظه کمکی و امثال آن نشده و شرکت مسئولیتی در قبال آن ندارد.13. به‌منظور حفظ اطلاعات دستگاه، لازم است مشتری از اطلاعات ارزشمند خود یک نسخه پشتيبان تهيه كند. همچنین با توجه به اینکه حافظه جانبی دستگاه(هارد) ممکن است تعویض و یا فرمت شود، شرکت تعهدی برای حفظ اطلاعات، سیستم عامل و سایر نرم‌افزارهای اصل و یا غیر اصل موجود روی دستگاه ندارد.14. طبق استاندارد جهانی ISO 9241-302:2008 صفحه نمايش LCD/LED در صورتی معيوب شناخته شده و نيازمند تعمير و یا تعويض خواهد بود كه بيش از 1 نقطه تاريک يا روشن و 3 تا 5 نقطه رنگی داشته باشد. 15. با مراجعه به سايت سرير سرويس، می‌توانيد به صورت لحظه‌ای از وضعيت خدمت‌رسانی به كالای خود در گردش كار شركت مطلع شويد.­ 16­. جديدترين اخبار سرير مانند فعال‌سازی گارانتی تكميلی نوت‌بوک، نحوه تمديد مدت زمان گارانتی و تعميرات نوت‌بوک‌های متفرقه و بدونگارانتی سرير، از طريق خبرنامه منتشر می‌شود.17­. از آنجا که باطری نوت بوک وسیله ای مصرفی است،حداکثر تا 6 ماه گارانتی دارد.

 • شرايط خصوصی گارانتی رم و فلش

  1.    هر نوع آسیب فیزیکی که با چشم مشاهده شود مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، تاب برداشنگی برد، داشتن ترک، سوختگی، تغییر رنگ قطعات،...2.    هر نوع آسیب الکترونیکی که با چشم مشاهده شود و به دلایلی به غیر از ایراد ذاتی قطعه یا ایرادات نا­شی از تولید قطعه در کارخانه باشد مانند: سوختگی پایه‌ها، سوختگی و یا ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات بر اثر مشکل منبع تغذیه و یا مشکل مادربرد و یا نوسانات برق.3.    فلش‌هایی که دارای پوشش یا در هستند، جهت تعویض دستگاه باید در سالم به ­همراه آن ارایه شود.

 • شرايط خصوصی گارانتی درایو نوری

  موارد خاص که موجب نقض گارانتی رايگان درايوهای نوری می‌گردد:  

  1.    باز شدن بدنه درایو به هر طریق.2.    سوختن قسمت الکترونیکی به دلیل ایراد منبع تغذیه، و یا نوسانات برق. (به تشخیص کارشناسان سریر)3.    شکسته شدن پین‌های پورت M/S, POWER, IDE­4.    شکسته شدن سینی (TRAY) یا هر یک از اجزاء درایو.5.    ایرادات مکانیکی درایوهای SLOT به دلیل قراردادن نادرست CD در شکاف مربوطه.6.در صورت وارد شدن اجسام متفرقه به داخل درایو، این دستگاه در مرکز خدمات سریر بازشده و قطعه مورد نظر به مشتری عودت داده می‌شود. لیکن در صورتی که اجسامی به غیر از CD ,DVD های متعارف موجب آسیب رساندن به عملکرد درایو شود، ضمانت قطعه نقض  می‌گردد.

   

  پشتيبانی: 

  1.   خرد شدن CD داخل دستگاه و سوختن چيپ اصلی (به شرط اينكه ناشی از منبع تغذيه نباشد) موجب نقض گارانتی نمی شود و شاملگارانتی است.

 • شرايط خصوصی گارانتی كارت گرافیک

  موارد خاص که موجب نقض گارانتی كارت گرافيك می گردد:

  1.    هر نوع آسیب فیزیکی که با چشم مشاهده شود مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، تاب برداشتگی برد، داشتن ترک، سوختگی، تغییر رنگ قطعات،...2.    هر نوع آسیب الکترونیکی که با چشم مشاهده شود و به دلایلی به غیر از ایراد ذاتی قطعه یا ایرادات ناشی از تولید قطعه در کارخانه باشد مانند: سوختگی پایه ها، سوختگی و یا ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات و PCB  بر اثر مشکل منبع تغذیه و یا مشکل مادربرد و یا نوسانات برق.3.    عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح به مانیتور یا خروجی تلویزیون.4.    خراب شدن فن به دلیل ضربه، شکستگی پرده ها، گرد و خاک زیاد و استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد.5.    آسیب فیزیکی پینها و سوکت مربوط به خروجی مانیتورو تلویزیون (HDMI,DVI, CRT,TV)

 • شرایط خصوصی گارانتی هارد دیسک

  موارد خاص که موجب نقض گارانتی هارد ديسک می گردد:

  1­-    هرگونه آثار شکستگی، تغییر رنگ و سوختگی بر روی PCB موج­ب ابطال گارانتی می گردد.2-    هرگونه آثار آسیب فیزیکی مانند ضزبه، شکستگی ، خمیدگی، زنگ زدگی، خراشیدگی بر روی بدنه موجب ابطال گارانتی می گردد.3-    هرگونه تاثیر مایعات، رسوب، پوسیدگی موجب ابطال گارانتی می گردد.4-    هر گونه خدشه به برچسب اصلی دستگاه و سایر برچسب ها و هلوگرامها، موجب ابطال گارانتی می گردد.5-    عدم تطابق PCB با بدنه هارد و هرگونه دستکاری و تغییرات فیزیکی موجب ابطال پشتیبانی می شود.6-    توجه کنید که اطلاعات داخل هارد شامل گارانتی نمی گردد.­

 • شرايط خصوصی گارانتی CPU

  موارد خاص که موجب نقض گارانتی CPU می گردد: ­

  1-عدم تطابق سریال لیبل گارانتی با مشخصات سی پی یو موجب به ابطال گارانتی می‌شود.2- هرگونه آثار آسیب فیزیکی مانند ضزبه، شکستگی و خمیدگی شدید پایه ها، زنگ زدگی، خراشیدگی بر روی بدنه موجب ابطال گارانتیمی‌شود.3- هر گونه سوختگی الکترونیکی که موجب بوت نشدن سیستم بشود موجب ابطال گارانتی می‌شود.4- بطور کلی فقط مواردی که CPU باعث هنگ یا ریست سیستم می گردد شامل گارانتی می‌شود.

 • شرايط خصوصی گارانتی مادربورد

  موارد خاص که موجب نقض گارانتی مادربورد می‌گردد:

  1.    هر نوع آسیب فیزیکی که با چشم مشاهده شود مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، تاب برداشنگی برد، داشتن ترک، سوختگی، تغییر رنگ قطعات،...2.    هر نوع آسیب الکترونیکی که با چشم مشاهده شود و به دلایلی به غیر از ایراد ذاتی قطعه یا ایرادات ناشی از تولید قطعه در کارخانه باشد مانند: سوختگی پایه ها، سوختگی و یا ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات و PCB بر اثر مشکل منبع تغذیه و یا مشکل مادربورد و یا نوسانات برق.3.    آسیب فیزیکی سوکت‌ها و مانند شکستگی و خم شدگی پین‌های سوکت CPU اسلات‌های PCI, AGP, RAM پورت‌های  LAN, USB, SOUND, PRINTER, PS/2 و کانکتورهای FDD و IDEE.

 • شرایط خصوصی گارانتی تبلت و موبایل

  1. ارایه جعبه دستگاه برای مطابقت اطلاعات آن با کارت گارانتی و حصول اطمینان از صحت آن در زمان مراجعه به مرکز خدمات سریر و یا ارسال دستگاه  ضروری است.2. کلیه لوازم جانبی همراه دستگاه و همچنین شارژر آن، شامل گارانتی نمی‌شود.3. در هنگام پذيرش دستگاه، تمامی لوازم جانبی مانند درب باتری، باتری، شارژر و حافظه جانبی - در صورت امکان - و در شرایطی كه به صلاحدید مسئولین فنی مرکز خدمات مورد نياز نباشند، به مشتری تحویل داده خواهد شد و در نتیجه شرکت سریر سرویس مسئولیتی در قابل مفقود شدن ساير لوازم دستگاه نخواهد داشت.4. حفظ اطلاعات موجود روی حافظه دستگاه به‌عهده مشتریان بوده و لازم است تا پیش از مراجعه به مرکز خدمات از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنند. بدیهی است که در غیر این‌صورت، سریر مسئولیتی در قبال حفظ و نگهداری اطلاعات مشتریان در فرایند تعمیر نخواهد داشت.5. تعمیرات و سرویس‌ تلفن‌های همراه هوشمند، دستگاه‌های پخش موسیقی و تبلت‌هایی که گارانتی نداشته، گارانتی آن‌ها به اتمام رسیده و یا از گارانتی خارج شده باشند، تا سقف 500،000 ریال بدون استعلام و در مواردی که هزینه سرویس بیش از مبلغ فوق باشد، با هماهنگی مشتری انجام خواهد پذیرفت.6. چنان‌چه در فرایند تعمیر، کارشناسان فنی سریر، نسبت به تعویض قطعه‌ای اقدام و یا دستگاه مشتری را با دستگاهی دیگر تعویض و یا دستگاه را از وی خریداری کنند، مشتری دیگری حقی در مورد قطعات و دستگاه تعویض شده و یا دستگاه خریداری شده نداشته و همگی جزو دارایی‌های شرکت سریر به‌حساب می‌آیند.7. رفع اشکال‌های نرم‌افزاری و نصب نرم‌افزارهای مورد نیاز کاربران جزو خدمات گارانتی نبوده و بسته به نوع تلفن همراه، تبلت و یا دستگاه پخش موسیقی، با دریافت هزینه انجام می‌شود.

 • شرایطی که باعث نقض گارانتی تبلت و موبایل می‌شوند:

  1. موارد نقض گارانتی آمده در شرایط عمومی گارانتی.2. باز شدن بدنه دستگاه به‌هر دلیل.3. عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح لوازم جانبی همچون ابزارهای مجهز به خروجي  USB ،HDMI، تلویزیون، نمايشگر و مانند آن.4. ایرادات و عیوب سخت‌افزاری ناشی از نصب و استفاده از نرم‌افزارهای غير استاندارد، سیستم عامل‌های غیر منطبق و غیر رسمی و يا آلوده شدن سيستم به ويروس‌های كامپيوتری.5­. از انجا که باطری وسیله ای مصرفی است ،باطری موبایل و تبلت شامل گارانتی نمیشود و خدمات با دریافت هزینه انجام میشود.