ارتباط با ما تماس با ما پيگيري قطعه ورود به سـين Introduction سرير سرويس صفحه اصلي
 
   
 
 
مقالات
جستجو برای:  

همۀ USBها یکسان نیستند. کاربران معمولی اهمیتی نمی‌دهند، اما اگر اطلاعات شما حیاتی است گوش کنید!


امتیازدهی به این مقاله:


1387/06/12
خلاصه مقاله
بیشتر USB فلش‌ها شبیه هم هستند، اما این بدان معنی نیست که مثل هم کار می‌کنند. تفاوت در حافظه، کوچکتر شدن حجم و نوع کنترل کننده‌های ورودی و خروجی در هر یو‌اس‌بی می‌تواند باعث شود که سرعت اجرا دو یا سه برابر شود(و از لحاظ فرض علمی حداقل) 10 برابر طول عمر بیشتری داشته باشد، حتی اگر هر دو لوگوی USB 2.0 را داشته باشند، برای اغلب کاربران، هیچ استاندارد پذیرفته شده و یا گواهی‌نامه‌ای برای تشخیص این‌که چه چیزی در داخل یک فلش USB 2.0 وجود دارد، نیست.
متن کامل مقاله

­گذشته از بررسی بعضی معیارها و Benchmark ها، تنها قانون کلی این است که درایوی که گرانتر است و یا اعداد نوشته شده مربوط به کارایی بر روی بسته‌بندی آن بالا تر باشد، ممکن است مناسب‌ترین باشد.

بسیاری از کاربران عادی ممکن است هیچ وقت تفاوت را درک نکنند. کمرون کراندرال(Cameron Crandall) مدیر فناوری شرکت Kingstone گفت:­برای کاربرانی که با تعداد محدودی فایل و حجم داده ای تا 50 مگابایت سر و کار دارند داریو هایی با سرعت پایین میتواند مناسب و کافی باشد." و اگرچه طول عمر درایوهای ارزان‌ قیمت نسبت به گران‌تر ان کمتر است، ام­ا ­به اندازۀ کافی برای کاربران ­معمولی کار می‌کند.
اما این تفاوتها وقتی اهمیت پیدا میکند که شما از USB برای ذخیره حجم زیادی از داده  و یا جابجایی اطلاعات مهم استفاده نمایید و یا به عنوان مثال بخواهید با استفاده از خصوصیت Ready Boost در ویندوز ویستا به تکمیل حافظه سیستم خود بپردازید.

فاکتورهای موثر در کارایی
پت ویلکسون(Pat Wilkison) مدیر ارشد شرکت Stec بیان کرد،   USB 2.0 می‌تواند از توان عملیاتی حداکثر  تا 60 مگابایت، حمایت کند، اگرچه هیچ کس با استفاده از فلش‌های رایج از این حد تجاوز نخواهد کرد.
 تنها فاکتور مهم در یو‌اس‌بی‌ها این است که شامل کدام یک از دو مدل حافظه موجود باشد. یعنی SLC(single-level cell) یا MLC(Multi level cell) ، در SLC ها در هر سلول حافظه یک بیت داده و در  MLCها دو بیت نگهداری میشود.

نسل بعدی درایوهای USB چیست؟
ویلکسون اعلام کرد، در نیمه اول سال 2009 اولین سری از درایوها با 2 ویا 4 کانال کنترلی به بازار ارائه می‌شود. این قضیه سرعت را حتی در حافظه‌های کند MLC با بیشتر کردن تعداد مسیرهایی که داده از طریق آنها از خانه‌های حافظه نوشته و یا خوانده می‌شود ، بالا می‌برد.
درایوهای یو اس بی  که ترکیبی از 4 کانال کنترلی و حافظه های MLC هستند،  تا سرعت 60 مگابایت برثانیه برای خواندن و 30 مگابایت برثانیه برای نوشتن را به‌دست خواهند آورد.
SLC ها دوبرابر سریع تر از MLC ها هستند. با حداکثر سرعت 14 مگابایت برثانیه برای خواندن و 10 تا 12 مگابایت برثانیه برای نوشتن. با این حال تقریبا تمام فلش های رایج بازار از نوع MLC هستند چون تقریباً قیمتی نصف SLC ها دارند.
کاربران اگر دو نوع فلش متفاوت از نظر نوع حافظه را مورد استفاده حرفه ای قرار دهند، متوجه تفاوت زیاد آنها خواهند شد.
  SLCها تقریباً 10 برابر بیشتر از MLC ها عمر دارند. به این معنی که یک خانه در درایو USB از نوع SLC باید برای 100000 بار نوشتن و پاک کردن دوام داشته باشد.
این تفاوتی است که بیشتر کاربران به آن چندان توجه نمیکنند.

حرف آخر:
همین اکنون، بهترین نشان‌دهندۀ SLC و MLC قیمت است. هرچه‌قدر گران‌تر باشد، احتمال این‌‌که SLC باشد، بیشتر است. تنها راه قضاوت برای کیفیت درایو در کنار قیمت ان این است که: دارای لوگوی ویندوز Ready Boost باشد که نشان دهندۀ این است که این درایو می‌تواند به عنوان تکمیل کنندۀ RAM استفاده شود و سرعت سیستمی را که ویستا بر روی آن نصب است را بالا ببرد.
کاربرانی که خواهان کسب بیتشرین کارایی Ready Boost ویندوز هستند میبایست از USB درایوی استفاده کنند که با کارایی بالا در بازار معرفی شده و دارای بالاترین قیمت در رنج متوسط حجم خود باشد.
 
برای کاربران متوسط ،کسانی که قیمت از سرعت و اطمینان برایشان مهمتر است، درایو با قیمت معقول مناسب تر است. حال اگر سرعت و طول عمر مهم است، به دنبال درایوی باشید که کارایی بالایی داشته‌باشد.
سعی کنید، جستجوی خود را به صورت ان‌لاین انجام دهید و وقت زیادی برای ان صرف کنید. هرچند باز هم نمی‌توانید مطمئن باشید که بهترین انتخاب را داشته‌اید!

ترجمه: سایا خداداد

ارائه شده در: www.computerworld.com

تعداد بازدید از این صفحه: 6260
 
مقالات وابسته

  امنيت در NTFS
  چند نکته برای استفاده از رایانه
  گذرگاه USB چگونه كار مي‌كند؟
  در مورد Sumo-Drive بیشتر بدانیم
  چرا هارد اکسترنال؟
  GPRS چیست ؟
  درایو Hybrid چیست ؟
  چند تا سیم دارید؟ راهنمای تصویری آشنایی با انواع کابل
  همۀ USBها یکسان نیستند. کاربران معمولی اهمیتی نمی‌دهند، اما اگر اطلاعات شما حیاتی است گوش کنید!
  همه چیز درباره Touch screen

 
لينک هاي خبرخوان (فيد ها)
News Rss اخبار
News Rss مقالات
News Rss محصولات
نسخه چاپی
 
درخواست عضويت در خبرنامه
با وارد کردن ايميل خود در اين قسمت مي توانيد مشترک خبرنامه ما شده هر روز اخبار ما در ايميل خود مطالعه نماييد.
Delivered by FeedBurner
 
 
ارتباط با ما پيگيري قطعه پيوند ها سرير سرويس

تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به شرکت سرير سرويس است
Copyright©2005-2012, Sarir Service Company. Power By: Sarir Service Co